Teams, Families First Houseleague Tournament, 2017-2018 (Riverside Minor Hockey)
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Board of Directors
Contact Us
Constitution & By-Laws
Mission & Vission
Code of Conduct / Harrrassment & Abuse
RMHA Board Minutes
RMHA Documents
OMHA Documents
Registration
General Information
General Information
HCR Login Instructions
Funding Assistance
Equipment
Travel Tryouts
General Information
Tryout Schedule
Players & Coaches
2023-24 Travel Coaches
Coaching Resources
OMHA Certification Listing
Clinics
Coach & Trainer Clinics
Goalie Clinic
Player Development
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
Tournaments
RMHA International Christmas Tournament (Travel)
Families First HL Tournament
Special Rangers Spring Spectacular
Awards & Life Members
Awards & Life Members
Alumni
Photo Galleries
2022-23 Banquet
2021 Walkathon
Tournaments
60thAnniversary Day
201819Awards
2022 Walkathon
2022-23 Banquet
Families First Houseleague Tournament Menu
Tournament Home
Tournament News
General Information
Registration
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Home
Seasons
2017-2018
Families First Houseleague Tournament
Teams
Sitemap
Standings & Schedules
Novice
Atom
Peewee
Bantam
Venues
This Tournament is part of the 2017-2018 season, which is not set as the current season.
Participating Teams
Novice
20 teams
Standings
Aylmer Flames Black
Aylmer Flames Red
Final Winner Semi Final 1
Final Winner Semi Final 2
LaSalle Dodge Caravan Lime
LaSalle Dodge Caravan Red
LaSalle Purple Knights
Riverside DCK Black
Riverside DCK Blue
Riverside DCK Green
Riverside DCK Grey
Riverside DCK Red
Riverside DCK Yellow
Semi Final 1 First Place Team
Semi Final 1 Fourth Place Team
Semi Final 2 Second Place Team
Semi Final 2 Third Place Team
Strathroy Rockets Red
Strathroy Rockets White
West London Hawks 31
Atom
20 teams
Standings
Aylmer Flames Red
Caledonia Crusaders
Final Winner Semi Final 1
Final Winner Semi Final 2
LaSalle AtoMc Knights
Mooretown TC Black
Riverside AtoMc Black
Riverside AtoMc Blue
Riverside AtoMc Green
Riverside AtoMc Red
Riverside AtoMc Teal
Riverside AtoMc White
Semi Final 1 First Place Team
Semi Final 1 Fourth Place Team
Semi Final 2 Second Place Team
Semi Final 2 Third Place Team
Strathroy Rockets Blue
Strathroy Rockets Red
West London Hawks 13
West London Hawks B4
Peewee
20 teams
Standings
Aylmer Flames Red
Delhi Rockets LL #3
Dresden Jr. Kings
Final Winner Semi Final 1
Final Winner Semi Final 2
LaSalle Tolmie Orthodontics
Mooretown Black
Riverside Brevon Concrete Cutting
Riverside George T White
Riverside Primo Pizza
Riverside Rapid Drainage
Riverside WFCU
Riverside Windsor Factory Supply
Semi Final 1 First Place Team
Semi Final 1 Fourth Place Team
Semi Final 2 Second Place Team
Semi Final 2 Third Place Team
South Kent Lightning
Strathroy Rockets Blue
West London Hawks B6
Bantam
20 teams
Standings
Aylmer Flames Black
Aylmer Flames Red
Delhi Rockets LL 1
Delhi Rockets LL 2
Final Winner Semi Final 1
Final Winner Semi Final 2
London Bandits C8
Oakridge Aeros
Riverside Bencak Family Dental
Riverside D & R Vacuum
Riverside Digital Media
Riverside Hi Neighbour Flooring
Riverside Riverside Custom Collision
Riverside Trophy Boys
Semi Final 1 First Place Team
Semi Final 1 Fourth Place Team
Semi Final 2 Second Place Team
Semi Final 2 Third Place Team
Strathroy Jr Rockets Red
West London Hawks 27